Generative AI - LSE2023 Odc. 6
W najnowszym odcinku Letniej Szkoły eLearningu dotykamy różnych tematów związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i technologii w e-learningu, tworzeniu treści i projektowaniu rozwojowym.
Tytuł i opis wygenerowane w 100% za pomocą modeli generatywnej SI.
Tło do okładki wygenerowane przez Midjourney stosując prompt: Generate podcast cover (pink) with pink inflatable flamingo on the right and text: “Generative AI 05” on the left.
W najnowszym odcinku Letniej Szkoły eLearningu dotykamy różnych tematów związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (SI) i technologii w e-learningu, tworzeniu treści, projektowaniu gier rozwojowych i automatyzacji. Michał, Piotr i goście podkreślają potencjał SI do generowania różnych rodzajów treści, takich jak tekst, głos, muzyka, obrazy i modele trójwymiarowe, a także jej wpływ na różne zawody i pracę. Równocześnie podkreślają, że SI powinna być postrzegana jako narzędzie komplementarne dla człowieka, które może wzbogacać zasoby, jakie ludzie są w stanie tworzyć. Omawiają również wykorzystanie SI w e-learningu, takie jak wirtualne asystenty edukacji, personalizacja doświadczenia edukacyjnego oraz sztuczna inteligencja adaptacyjna. Rozmówcy dyskutują także o wyzwaniach i obawach związanych z wykorzystaniem technologii, takich jak kontrola nad generowaną treścią i prywatnością danych.
W kolejnej części rozmowy poruszane są tematy związane z tłumaczeniami, generowaniem treści wideo i opisów do podcastów, a także z wykorzystaniem w branży kreatywnej. Rozmówcy zauważają, że nowe narzędzia i technologie mogą przynieść wiele korzyści, takich jak zwiększenie produktywności i ułatwienie pracy, ale równocześnie istnieje obawa, że mogą wpływać na bezpieczeństwo i prywatność danych. Omawiane są również kwestie związane z wpływem technologii na dobrostan i długowieczność człowieka oraz obawy dotyczące niekontrolowanego działania sztucznej inteligencji. Rozmówcy podkreślają znaczenie świadomości zmian zachodzących w szybko ewoluującym świecie i wykorzystanie odpowiednich narzędzi, aby być na bieżąco z nowymi trendami i obszarami rozwoju.
Aby wzmocnić naszą motywację do tworzenia Letniej Szkoły eLearningu 2023, potrzebujemy za to Was. Nie bądź żyła, zmotywuj się modelem ARCS i prześlij swoje nagranie tutaj.
Weź aktywny udział w Letniej Szkole eLearningu!
Daj się poznać jako specjalista, ekspertka, badacz, czy pasjonatka nowych technologii. Możesz wystąpić w LSE i zadbać o swój personal brand, możesz też pokazać swoją firmę od eksperckiej strony.
Zanim nagrasz zapoznaj się z plikiem tekstowym zamieszczonym w folderze (link), gdzie znajdziesz również wszelkie tematy i daty związane z tym projektem.
Później złap za telefon, nagraj notatkę głosową i wyślij ją nam korzystając z linków poniżej.
Nagranie prześlij na nasz Google Drive link.
Liczymy na Twój aktywny udział w Letniej Szkole eLearningu 2023!
Nie przegap żadnego odcinka Letniej Szkoły eLearningu!
Dzielenie się wiedzą w branży Learning & Development to niemal etyczna powinność. Nie czekaj, podaj ten email i odcinek swoim znajomym z pracy, albo w mediach społecznościowych.
Wystarczy, że klikniesz w:
król - mężczyzna = królowa