9 Comments

Szkoda, że nie można brać udziału w pojedynczych zajęciach na Waszych studiach. Chętnie bym się zapisał głównie na strategie elearningu, które będzie prowadził Piotr.

Expand full comment
author

Spoko, spoko. Dla tego przedmiotu szykuję też alternatywną wersję. Nic się nie martw :)

Expand full comment

Panowie nie wiem jak inni, ale u mnie w Spotify Wasz odcinek trwa 12 min, a zgodnie z agenda z maila powinien trwać koło godziny :/

Expand full comment
author

Niestety takiego figla nam tym razem Spotify spłatał :) Tutaj masz link do Spreakera: https://www.spreaker.com/episode/53948559

Expand full comment

A jak wejść do świata e-learningu w kontekście budowania/rozwijania aplikacji typu LMS? Rozszerzania domain knowledge. Sporo dobrych online kursów o product management, agile, design... tymczasem o nauczaniu w organizacjach mam wrażenie że krucho.

Expand full comment
author

O nauczaniu w organizacjach przygotowuję właśnie scenariusz kursu kohortowego, więc też się coś pojawi i będziemy informować.

Expand full comment
author

Akurat LMSów to my już mamy grubo ponad 1000, a wejść można chociażby analizując te zasoby:

- https://elearningindustry.com/directory/software-categories/learning-management-systems/best/customer-experience,

- https://elearninfo247.com/2022/12/22/top-10-learning-systems-for-2023/,

- https://www.findanlms.com/

Za to nie za bardzo widzę niezależne osoby wdrażające LMSy na polskim rynku. Takie, które nie byłyby związane z danym dostawcą, tylko posiadające paletę różnych rozwiązań w zależności od casu i tu widzę duży potencjał.

Większość prowadzących pracuje w biznesie i całe te studia są nastawione na organizacje. Do tego mamy nowy przedmiot typowo pod to o co pytasz, czyli Strategie L&D, prowadzony przez Piotra Peszko.

Expand full comment
May 24, 2023Liked by Piotr Peszko

Piszę z perspektywy osoby nowej w e-learningu i odpowiedzialnej za product management w jednym z LMSów z tych podlinkowanych list :) Powinienem lepiej kontekst przedstawić, mój błąd. Chcę lepiej zrozumieć tematykę L&D w ramach jakiegoś dobrego kursu żeby z kolei lepiej rozumieć klientów korporacyjnych.

Expand full comment
author

Myślę, że cały kontekst prezentują właśnie te studia i ciężko to streścić w ramach jednej odpowiedzi, bo tu jest wiele perspektyw od organizacji, przez osoby zarządzające i tworzące materiały, po (wreszcie) odbiorców tych zasobów. Oboje z Piotrem pracujemy w biznesie i dla biznesu, więc myślę, że słuchanie podcastu również nie zaszkodzi. Mamy wiele odcinków dotykających różnych aspektów w tej dziedzinie.

Expand full comment