13 Comments
Dec 7, 2022Liked by Michał Szumiński

Zastanawiam się odnośnie agenta twórców contentu czy byliby zainteresowani taką współpracą. Czy rozmawialiście może z takimi osobami czy chciałyby skorzystać z takich usług? Przykład Bartka jest spoko jednakże mam wrażenie, że on zajmuje się tematem bardziej kompleksowo niż agent o którym mówiliście w odcinku.

Expand full comment
author

Ja mam wrażenie, że takich ludzi po prostu nie ma za wiele. A z różnych rozmów i własnego doświadczenia wiem, że sprzętowo-platformowo-markitingowe rozkminki mogą szybko ostudzić zapał - nie każdy ma do tego zapał i chęci i to jest jak najbardziej zrozumiałe.

W kontekście agentów twórców kontentu - kogo masz na myśli? Agencję marketingową? Wydaje mi się, że czasami brakuje tego połączenia pomiędzy potrafię zrobić animacje, grafikę, video, a jestem blisko nauczaniu jako takiemu.

Expand full comment
author

Ja myślę, że to jest zawód, który jeszcze nie istnieje, a ma mega potencjał. Ktoś taki, w moim wyobrażeniu, znajdowałby osoby, które mają potencjał do tego, żeby tworzyć wysokiej jakości kursy i "opiekowałby" się nimi w sposób dający im pewność sukcesu w takiej platformie jak Udemy.

Przez opiekował, mam na myśli, przygotowywał ich na sukces dostarczając narzędzia, przygotowując do przygotowania kompletnych treści, nagrywania, promocji itp. W tej chwili takie organizacje jak LinkedIn Learning, czy Masterclass mają świetnie opracowane procesy tworzenia materiałów, ale nie każdy może tam wejść i zrobić to z nimi.

Taka przynajmniej jest moja koncepcja.

Expand full comment
Dec 7, 2022Liked by Piotr Peszko

Z tym ostudzeniem zapału to się zgadzam. Ostatnio na kursie z Bartkiem rozmawialiśmy właśnie odnośnie głównych przeszkód które powodują, że wielu twórców mimo początkowego entuzjazmu i chęci bardzo często swojego kursu nie kończą.

Ja przez takiego agenta rozumiem takiego doradcę dla twórcy, którzy wesprze przy przygotowaniu programu, pomoże w przetestowaniu rozwiązania, czy wesprze w kontakcie z innymi podmiotami, które zajmą się marketingiem, nagraniem i montażem jeśli chcemy wykorzystać też wideo itd. Natomiast nie wiem czy taki agent sam powinienem potrafić to wszystko zrobić, bo musiałby być specem od wszystkiego.

Expand full comment
Dec 6, 2022Liked by Piotr Peszko

Pytanie ode mnie niezwiązane jeszcze z tym odcinkiem (jeszcze nie wysłuchałem) czy dostajecie powiadomienia z nowych komentarzy pod starymi odcinkami? Ostatnio słuchałem podcastów z dużym opóźnieniem (praca, choroba itd) więc dodałem kilka komentarzy z pytaniami pod starym odcinkiem, ale brak odzewu z Waszej sprawy :(

Expand full comment
author

Cześć,

Odezwę się w prywatnej wiadomości, bo możliwe, że coś nam umknęło. Widziałem komentarze dot. dostępu do nagrania z konferencji Human Focused Learning i dot. HTC, ale nic poza tym, a powiadomienia raczej obserwuję wszystkie.

Expand full comment

Chcociaż praca z procesami i danymi - też super sprawa - można spróbować mieć kombo 🙈

Expand full comment
author

True, można mieć wszystko :) wystarczy tylko chcieć, a jak się chce to można, nawet jak nie wolno.

Expand full comment

Instructional designer na sterydach 🥰 mój dream job 🥰 któregoś dnia... 💪 Dzięki za ten mega użyteczny dla mnie odcinek w kontekście jak spróbować osadzić siebie w tym wszystkim i ew. zaprojektować swoją ścieżkę z tym obszarze💥 duży plus za zachętę do mentorowania - bardzo potrzebna 'instytucja'!

Expand full comment
author

Cieszę się, że nasze rozkminy przypadają Ci do gustu. Z mojej perspektywy tacy ID+, czyli ludzie z wiedzą i doświadczeniem projektowym i multidyscyplinarną, otwartą głową będą bardzo potrzebni, bo organizacje mają coraz większy apetyt na konkretne rezultaty, a nie na szkolenia jak to bywało dawniej. Obietnica zmiany już nie wystarcza.

Expand full comment
Dec 10, 2022Liked by Piotr Peszko

Właśnie 🙂 zobaczymy co będzie za rok, dwa 😁

Expand full comment
author

“schodami na strych odejdą z ołowiu żołnierze” - sorry, musiałem :)

Expand full comment

🤣

Expand full comment